ANDOVER CRIBBAGE LEAGUE

MIXED SINGLES CUP

WINNER

ANDOVER CRIBBAGE LEAGUE

MIXED SINGLES CUP

RUNNERS-UP

1981      1981 J THRUSH  RAILWAY C

1982

 

 

1982

M BUTLER

WELLINGTON A 

1983

 

 

1983

S BRYANT

QUEEN CHARLOTTE

1984

 

 

1984

D BOWLER 

ROYAL OAK

1985

 

 

1985

B BAKER 

RUGBY CLUB 

1986

 

 

1986

P WILLIAMS 

CHUTE CLUB 

1987

 

 

1987

T JEFF 

CONSERVATION CLUB B 

1988

 

 

1988

N BREWER

SOUTHAMPTON ARMS 

1989

M HILL

NEW RIVER CLUB A 

1989

N LAMBOURNE 

JUNCTION/TELECOM 

1990

C WILLIS 

NEW RIVER CLUB A 

1990

T SMITH 

CENTRAL CLUB 

1991

G FEW 

WOLVERSDENE CLUB B 

1991

B BAKER 

RUGBY CLUB 

1992

T SMITH 

CENTRAL CLUB A 

1992

A PIKE 

WELLINGTON INN 

1993

B BIRD 

ANTON ARMS B 

1993

J MCGARRY

WELLINGTON INN 

1994

B BAKER 

RUGBY CLUB 

1994

M WALKER 

SOUTHAMPTON ARMS B 

1995

J BRUCE 

RAILWAY CLUB A 

1995

L MCGARRY 

WELLINGTON INN 

1996

V CLARKE 

STANNAH LIFTS S&S 

1996

T SMITH 

CENTRAL CLUB 

1997

A BATEMAN 

RED LION CLANVILLE 

1997

B STUBBS 

RAILWAY CLUB A 

1998

T SMITH 

CENTRAL CLUB A 

1998

R SHAW 

WELLINGTON INN B 

1999

J MCGOVERN 

WOLVERSDENECLUB B 

1999

R DREWITT 

WHERWELL HHG 

2000

N BREWER 

SOUTHAMPTON ARMS C 

2000

J NULTY

CENTRAL CLUB D 

2001

D GRIMES 

ANTON ARMS B 

2001

D CHILTON 

WELCOME STRANGER 

2002

R LOADER 

MERRIE MONK 

2002

H LIGHTBODY 

QUEENSHEAD LUDGERSHALL 

2003

T SMITH 

WOLVERSDENE NEW BOYS 

2003

R LOADER 

ROYAL OAK A 

2004

N WHITTINGHAM 

WOLVERSDENE T 

2004

J LEWIS 

WYKE DOWN

2005

C MILLER 

WELCOME STRANGER 

2005

P TOMS 

LARDI 19'S 

2006

D LESTER 

ROYAL OAK

2006

R SHAWYER 

ANTON ARMS A 

2007

T SMITH 

RAILWAY SHUNTERS 

2007

W RITCHIE 

RAILWAY CLUB NRC 

2008

P ROBINSON 

ROYAL OAK 

2008

R MCCOLM 

ANTON STRANGERS

2009

M KNIGHT 

SOUTHANPTON ARMS 

2009

P TOMS 

LARDI 19'S 

2010 

B LELLIOTT 

ANTON FRIENDS 

2010 

J HUGHES

QUEEN CHARLOTTE 

2011

B NOEL 

WOLVERSDENE T

2011

R LOADER 

WOLVERSDENE WANDERERS 

2012

M HICKEY 

WOLVERSDENE WANDERERS 

2012

P SMITH 

RAILWAY STEAMERS 

2013

D CHINNERY

LARDI 29S 

2013

M HICKEY 

WOLVERSDENE WANDERERS 

2014

T GRAINGER

WYKE DOWN DEMONS

2014

M DAVIES

GOLF CLUB

2015

M HARPER 

SOUTHAMPTON ARMS 

2015 

T SMITH

ROYAL BRITISH LEGION 

2016  S RAMPTON  GEORGE REBELS  2016  F SMITH SWALLOW 
2017      2017